strona główna             spis treści              o mnie

     

8 maja 2014

  

PODRÓŻE PALCEM DO SOLNICZKI

 

Pieniądze kto ma,
ten jedzie do Wieliczki,
a kto pieniędzy nie ma,
ten palcem do solniczki.
 
                   (piosenka studencka)

Znacie zapewne te słowa piosenki? Zaczynam nowy projekt, na wesoło. Nawiązuje właśnie do tych słów. Mam w planie kilka wycieczek "palcem do solniczki". Już wyjaśniam, o co chodzi.

Otóż istnieje w Polsce kilkadziesiąt wsi o nazwach takich, jak nazwy państw czy regionów geograficznych. Jest Paryż, są Węgry, a także Afryka, Meksyk, Kaukaz itp. Niektóre już udało mi się odnaleźć, a do niektórych dopiero pojadę. Przejeżdżając przez nie, robię sobie pamiątkowe foto z tablicą nazwy miejscowości. A celem niniejszego projektu jest stworzenie fotoalbumu pamiątkowego z takich właśnie zdjęć. Pierwsze fotki już poniżej. 

W planie mam kilkadziesiąt miejscowości. Trzeba będzie się najeździć po Polsce, aby odwiedzić je wszystkie. Potrwa to ładnych parę lat, bo będę je robił po prostu przy okazji pobytu w jakiejś okolicy. Problem mam tylko z Amerykami, bo choć jest ich w Polsce kilkanaście, to w tych, które znam, zdjęto już tablicę z nazwą miejscowości, a same Ameryki przyłączono administracyjnie do większych miejscowości.  

Wiem na pewno, że ostatnim zdjęciem w tej galerii będzie fotka ze słynną już tablicą "Koniec Świata", która stoi przy wjeździe w miejscowości Głuszyna. A tymczasem poniżej prezentuję dotychczasowe zdobycze. 

   

GALERIA "ŚWIATOWO, ALE W POLSCE"

A więc zapraszam was do obejrzenia galerii moich pamiątkowych zdjęć z tych fajnie nazwanych wsi. Na razie tylko Paryż i Węgry. Ale już niebawem będzie więcej. 

     

    

     

powrót do strony głównej ->

 

"...".